Інноваційний, сучасний, потужний підрозділ Університету Григорія Сковороди в Переяславі, так характеризують кафедру професійної освіти випускники, здобувачі, колеги з інших ЗВО, партнери!
Знають усі, що саме високий професіоналізм, відкритість до змін, сприйнятність до інновацій, студентоцентризм як основний принцип діяльності науково-педагогічних працівників, дозволяють нам утримувати лідерські позиції в університетських рейтингах: 2013 р. – 10 місце, 2014 р. − 4 місце, 2015 р. – 3 місце, 2016 р. – 1 місце, 2017 р. – 3 місце, 2018 р. – 3 місце, 2019 р.– 3 місце, 2020 – 2 місце, 2021 – 1 місце, 2022 – 1 місце.
Кафедра функціонує з 1 вересня 2012 року як базовий структурний підрозділ факультету фінансово-економічної і професійної освіти ( до 1.09.2020 р.. – фінансово-гуманітарний факультет) забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта, зокрема за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) «Професійна освіта (Сфера обслуговування)», «Професійна освіта (Товарознавство)», «Сфера обслуговування (Туризм і рекреація)», освітньо-професійними другого (магістерського) рівнів вищої освіти «Професійна освіта (Сфера обслуговування)», «Професійна освіта (Товарознавство)» та освітньо-науковою програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Професійна освіта» підготовки докторів філософії ( PhD) за спеціальністю 015 професійна освіта.
Пріоритетним є реалізація освітніх програм на засадах студентоцентризму, компетентнісного підходу та результатної парадигми в освіті.
Місією академічної спільноти, груп забезпечення освітніх програм є створення оптимального безпечного, безбар’єрного освітнього середовища, формування компетентності здобувачів, забезпечення умов для загальнокультурного та професійного розвитку особистості, лідерства, ініціативності, підприємництва, врахування і використання регіональних еко-ресурсів і потенціалу міста-музею на Київщині, ціннісного історико-етнографічного середовища, що сприяє працевлаштуванню здобувачів, формуванню успішної професійної траєкторії.
Трьома китами успіху кафедри є наукова робота, інноваційно-дослідницька, міжнародна діяльність і взаємодія зі здобувачами, випускниками, працедавцями, усіма стейкхолдерами підготовки майбутніх бакалаврів і магістрів з професійної освіти, педагогів професійного навчання, викладачів ЗВО, майбутніх товарознавців, менеджерів і фахівців сфери обслуговування.
Наукові інтереси викладачів, аспірантів, здобувачів кафедри дозволяє задовольнити колективна розробка наукової теми «Педагогічні засади загальнокультурного і професійного розвитку особистості майбутнього фахівця у системі неперервної освіти» (Номер державної реєстрації 0121U111319).
Вирізняє НПП кафедри професійної освіти висока публікаційна активність, зокрема у виданнях, які індексуються у науко метричних базах даних WoS і Scopus.
Активний науковий пошук викладачів і здобувачів на засадах дослідницької академічної доброчесності, участь у роботі наукових конференцій міжнародного, всеукраїнського рівнів, науково-методичних та науково-методологічних семінарах, стажуваннях, новітніх заходах, тренінгових програмах, які проводяться в Україні й за кордоном уможливлює апробувати результати пошуків, упроваджувати практичні розробки, ділитися досвідом із колегами, розширювати коло професійної академічної спільноти.
Апробаційною платформою кафедри професійної освіти є Збірник наукових праць молодих науковців та здобувачів «Педагогіка сучасності: виклики і перспективи цифрової доби» (видається з 2021 року), щорічний науково-методичний збірник «Зміст і технології навчання у професійній освіті» та збірник наукових праць «Професійна освіта: методологія, теорія і технології» (з 2015 р. включений до переліку МОН України, фахове видання категорії «Б».
Традиційними комунікаційними ресурсами спільноти кафедри стали щорічні науково-практичні конференції, які мають статус загальновизнаних усеукраїнських і міжнародних комунікаційних платформ, входять до переліку рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
Вже традиційною стала участь науковців кафедри у роботі міжнародних виставок, організації конференцій в Україні і за кордоном, що уможливлює апробувати результати науково-дослідної роботи, популяризувати українську науку у світовому освітньо-науковому просторі. Неодноразово колектив розробників тематичних номінацій було удостоєно найвищих відзнак міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» 2023 р.: круглий стіл «Ставка на майбутнє: роль і місце професійної освіти в Україні»; «Інноватика в сучасній освіті», зокрема: у дискусійна панель «Таксономія освітніх трендів в умовах світових і регіональних викликів» (2021 р.), дискусійна панель «Кросфункціональність кар’єри як засіб забезпечення конкурентоспроможності майбутнього фахівця» (2022 р.), круглий стіл «Стратегії стійкості освіти в умовах воєнного стану: подолання освітніх втрат і надолуження освітніх розривів», наукова робота «Освітні втрати: підходи до вимірювання та шляхи їх подолання» (2023 р.)- авторів роботи відзначено, нагороджено Дипломом і Золотою медаллю;
Системна наукова, інноваційно-дослідницька робота здобувачів у проблемних групах, аспірантів у науковому гуртку молодих науковців має практичний вихід, реальний результат у формуванні майбутніх дослідників, інноваторів, конкурентних фахівців на сучасному ринку праці.
Результатом міжнародного польсько-українського проєкту «Інноваційний університет і лідерство» стало створення при кафедрі професійної освіти Центру інноваційного навчання та трансферу технологій (з 2018 р.). Наразі – це інноваційний простір не тільки кафедри, а всього університету, де упроваджуються інноваційні, дослідницькі, освітні ініціативи і проєкти університетської студентської й академічної спільноти, проводяться різнопланові заходи, зустрічі.
Найбільша мотивація іти до Успіху і Визнання – ЗДОБУВАЧІ КАФЕДРИ – успішні й ініціативні молоді люди, досвідчені ВИПУСКНИКИ – справжні професіонали своєї справи!
Що й надихає академічну спільноту кафедри тримати високий професійний рівень і з впевненістю дивитися у майбутнє!
З повагою до Всіх і Кожного!
Завідувач кафедри професійної освіти, доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України
Ірина ДОБРОСКОК