Міжнародна діяльність кафедри професійної освіти спрямована на адаптацію освітніх програм до міжнародних стандартів та сучасних вимог ринку праці, надолуження освітніх втрат і розривів спричинених війною, формування стійкої сталої взаємодії з міжнародними партнерами для підтримки сприятливого інноваційного клімату та ініціації науково-практичних досліджень.
Стратегія інтернаціоналізації кафедри професійної освіти нерозривно пов’язана із стратегією розвитку Центра інноваційного навчання і трансферу технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Ця синергія взаємодії спрямована на підсилення міжнародної інституційної співпраці та розвитку інноваційних технологій навчання.
За підтримки адміністрації університету викладачі кафедри беруть участь у міжнародних грантових проектах, освітніх форумах, міжнародних конференціях та круглих столах, зокрема:
Проєкт програми Erasmus+ KA2. №586098-EPP-1-2017-1-UAEPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED» (2017-2021)
ЄС Erasmus+ №619227-EPP-1-2020-UA-EPPKA2-CBHE-JP «UTTERLY: Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання».
Центр інноваційного навчання та трансферу технологій «Innovation Training & Tech Transfer Center» створений на базі кафедри професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет і лідерство» (більше про проєкт на офіційному сайті https://inun.org.ua/).
Діяльність Центру спрямована на налагодження й забезпечення дієвої практичної співпраці на засадах партнерства НАПН України, закладів вищої, передвищої, середньої, професійної освіти. Створений консорціум учених, викладачів кафедри, вчителів сприяє дієвій інтеграції науки і освіти, відкриває можливості підвищення кваліфікації, сприяє реалізації освітніх починань у практичній площині нової української школи.
Більше про новини Центру інноваційного навчання навчання і трансферу технологій Ви можете дізнатися тут.
У рамках ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та ХV Міжнародної виставки «World Edu» освітянами кафедри було проведено круглий стіл «Стратегії стійкості освіти в умовах воєнного стану: подолання освітніх втрат і надолуження освітніх розривів».
У рамках міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2021» було презентовано успішні кейси дистанційного навчання кафедри професійної освіти та Центру інноваційного навчання та трансферу технологій
У 2023 році у рамках 15-ї Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» науково-педагогічним колективом кафедри, аспірантами було отримано Золоту медаль в тематичній номінації за наукову дослідження «Освітні втрати: підходи до вимірювання та шляхи їх подолання» (фото)
У період війни освітяни особливо потребують підтримки, розширення картографії партнерів, розгалужених системних інновацій для підвищення здатності виборювати право на національну ідентичність, використання бази знань та світового досвіду.
Науково-педагогічні працівники кафедри професійної освіти систематично організовують онлайн зустрічі для обговорення перспектив співдії в питаннях інновацій та академічної дипломатії
Важливим напрямком діяльності кафедри професійної освіти є налагодження міжнародної співпраці з європейськими навчальними закладами, що реалізується шляхом проведення спільних наукових досліджень, участі у наукових проектах, публікації спільних статей у закордонних та вітчизняних виданнях, проведення спільних наукових конференцій.