Міжнародна робота кафедри документознавства

Основними напрямами міжнародної співпраці членів кафедри (зокрема, М. І. Навальної, І. О. Демуз, А. М. Зленко, О. Д. Ісайкіної) є їхня участь у закордонних наукових конференціях: ХIV Міжнародній науково-практичній конференції «Проблемы филологии, культурологии и искусствоведения в свете современных исследований» (м. Махачкала, Грузія, 18 жовтня 2015 р.); XVII Міжнародній науковій конференції «Предпринимательство, социальная организация в структурах сети. Опыт и перспективы развития в Центральной и Восточной Европе», (м. Люблін, Польща, 23-25 травня 2016 р.); VII Міжнародній конференції «Региональное развитие» (м. Торунь, Польща, 17-18 червня 2016 р.); ХІ Міжнародній науковій конференції «Социальные науки для регионального развития-2016» (м. Даугавпілс, Латвія, 14-15 жовтня 2016 р.); Міжнародній науковій конференції, присвяченій 20-річчю кафедри маркетингу Економічного університету у Варні (м. Варна, Болгарія, 29-30 червня 2017 р.); Міжнародній науковій конференції Wroclaw Annual International Conference on Health and Lifestyle (WAICHL-2018), (м. Вроцлав, Польща, 24-25 травня 2018 р.); Международной научной конференции, посвященной 95-летию со дня рождения профессора Георгия Папава (г. Тбилиси, Грузия, 6-8 июля 2018 г.).

Викладачі кафедри стажувалися за кордоном: Г. Г. Січкаренко пройшла наукове стажування в Університеті Менделя в Брно (Чеська республіка) за підтримки Східно-Європейського центру фундаментальних досліджень (Прага) за напрямами «Соціологія» й «Історія» із захистом наукового проекту «Актуальні проблеми та перспективи розвитку соціології вищої освіти в Україні» (Сертифікат № 548 від 3 червня 2016 р.). О. Д. Ісайкіна, А. М. Зленко з 21 по 27 жовтня 2018 р. пройшли стажування на базі Економічного університету у Вроцлаві (Польща) за загальною темою «Сучасний університет: міжнародне співробітництво та академічна мобільність».

У рамках підписаного договору про співпрацю між Університетом національного та світового господарства (Софія, Болгарія) та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» протягом 3-7 квітня 2019 р. представники кафедри документознавства фінансово-гуманітарного факультету нашого університету: доктор історичних наук, доцентзавідувач кафедри Інна Демуз, кандидат історичних наук, доцент Олена Ісайкіна та кандидат історичних наук, доцент Алла Зленко перебували з робочим візитом у болгарському виші.

З огляду на важливість створення єдиного світового освітнього простору, зближення підходів різних країн до організації освіти, підвищення якості вищої освіти через обмін знаннями, мобільність викладачів учасниками з України було ініційовано міжнародний круглий стіл на тему «Освітній маркетинг: досвід Болгарії та України», що було проведено на базі кафедри маркетингу та стратегічного планування Університету національного та світового господарства.

Окрім науковців з Переяслава у його роботі взяли участь професор Хрісто Катранджієв, професор Боян Дуранків, доктор економіки Мітко Хітов, інші члени кафедри, а також українські гості.

У форматі робочих зустрічей делегацією кафедри документознавства було обговорено питання подальшої співпраці між Університетом національного та світового господарства (Софія, Болгарія) та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», зокрема щодо підготовки та видання спільної монографії, обміну викладачами та студентами, проведення спільних наукових конференцій тощо. Крім цього налагоджено контакти з відділом міжнародних зв’язків УНСГ, який, окрім іншого, працює і за програмами Еrasmus+,  що відкриває нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти як на організаційному, так і на індивідуальному рівнях для закладу і студентів, викладачів та працівників, дає можливість запроваджувати нові методики викладання і навчання, вводити дисципліни англійською та іншими іноземними мовами, вдосконалювати управління закладом щодо покращення якості вищої освіти та активізації співпраці з міжнародними партнерами.

Викладачі фінансово факультету (Світлана Кучеренко, Марина Навальна, Алла Зленко, Вячеслав Різник, Олена Ісайкіна) були доповідачами на VIII Міжнародній науковій конференції: «Сучасні економічні проблеми «Соціально-економічні проблеми в епоху глобалізації – теорія і практика»», організованій під почесним патронатом ректора Університету Миколи Коперника проф. доктора хаб. Анджей Третина 22 травня 2019 року Університет Миколи Коперника в Торуні (Польща). Програма конференції включала змістовні, цікаві та актуальні доповіді науковців з різних країн та континентів. Відрадно, що серед великої когорти українських учасників, делегація науковців з Переяслава, була найбільшою. Конференція стала майданчиком для обміну думками, ідеями, планами та загалом сприяла подальшій науковій кооперації.

11-12 жовтня 2019 року декан фінансово-гуманітарного факультету, доцент кафедри економіки Світлана Кучеренко та професор кафедри документознавства Марина Навальна взяли участь у міжнародній науковій конференції «Соціальні науки для регіонального розвитку» у місті Даугавпілс (Латвія). Науковці виступили в пленарному засіданні з доповіддю «Соціологія в українських засобах масової інформації: загальні тенденції населення та молодіжні вподобання».
Спільними зусиллями Університету Миколи Коперника в Торуні, Статистичного офісу в Бидгощі та Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди 23-24 травня 2019 року було організовано та проведено спільну ІІ Польсько-українську економічну конференція «Іноземці на ринку праці держав і регіонів Центральної і Східної Європи». В рамках конференції було організовано пленарне засідання та студійний візит на підприємство PESA Bydgoszcz SA, генеральним директором якого є Кшиштоф Сендзиковски.

Доценти кафедри документознавства Зленко А.М. (сертифікат), Ісайкіна О.Д. (сертифікат) прийняли участь та  стали членами програмного комітету міжнародної наукової конференції «30 років: перехід, уроки і перспективи», яку було проведено 27 листопада 2019 року, на базі кафедри маркетингу та стратегічного планування Університету національного та світового господарства (Софія, Болгарія).

Міжнародна співпраця (1)

Міжнародна співпраця загалом здійснюється на засадах партнерства, запровадження європейського виміру освіти, визначення європейських ідеалів і цілей, активізації інтеграційних процесів у освітній сфері, академічної мобільності, розвитку європейських програм і проектів. У рамках стратегії співробітництва та розвитку академічної мобільності в 2017 р. було укладено «Угоду про співпрацю між ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та Економічним університетом у Вроцлаві (Польща), ініціатори та координатори – О. Д. Ісайкіна, А. М. Зленко.

У березні 2018 р. підписано угоду про академічне співробітництво з Університетом національної та світової економіки (Софія, Болгарія).

У 2018 р. підписано договір про співпрацю міжСухумським державним університетом (м. Тбілісі, Грузія) та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (координатор І. О. Демуз).

Метою даної співпраці є: реалізація спільних дослідницьких робіт і публікацій в наукових виданнях університетів; проведення наукових стажувань для магістрантів, аспірантів і докторантів; обмін викладачами, науковими співробітниками, працівниками адміністративного складу, студентами; участь у семінарах, конференціях та наукових зустрічах; запровадження спеціальних академічних програм; розробка віртуальних навчальних моделей; обмін методологією, навчальними матеріалами тощо.

19 червня 2018 р. за ініціативи А. М. Зленко, О. Д. Ісайкіної підписано Угоду про академічний обмін з Економічним університетом у Вроцлаві (Польща), спрямовану на розвиток співробітництва у сфері науки й освіти, а також на укріплення взаєморозуміння та обмін освітнім досвідом. Завдяки партнерам – Економічному університету у Вроцлаві – подано заявку на участь у програмі мобільності студентів та персоналу вищої освіти Erasmus+.