Наукова робота

Факультет є одним з найпотужніших структурних підрозділів та осередком університетської науки. Науково-педагогічні працівники та здобувачі факультету розглядають наукову роботу як невід’ємну складову цілісної екосистеми сучасного університету. Факультет є незмінним лідером університету відповідно до результатів наукової роботи. Зокрема за результатами річних наукових звітів колектив факультету займав І місце у загальному рейтингу факультетів університету та був відзначений Грамотами за досягнення в науковій, науково-педагогічній та інноваційній діяльності, значний внесок у розвиток наукового потенціалу університету.

Науково-педагогічними працівниками факультету є 39 осіб, з яких 6 докторів наук та 26 кандидатів наук.

На факультеті видаються наукові періодичні фахові видання «Економічний вісник університету» та «Професійна освіта: методологія, теорія та технології». Щорічно проводяться міжнародні, всеукраїнські та регіональні конференції, семінари та круглі столи. На факультеті розробляється шість науково-дослідних ініціативних тем.

Студенти факультету щорічно займають призові місця у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та олімпіад. Варто відзначити, що  студенти факультету є активними учасниками Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету. Регулярно долучаються до організації та проведення різних наукових заходів Товариства. Факультет активний учасник та лауреат Міжнародних і Всеукраїнських виставок.

2019

У 2019 році професорсько-викладацьким складом фінансово-гуманітарного факультету було підготовлено 25 розділів у колективних монографіях, 44 навчально-методичних посібника, опубліковано 88 статей у фахових виданнях, з них 8 – статті у зарубіжних виданнях, 29 статей в журналах, які включені до наукометричних баз даних Scopus, EBSCO, Directory of Open Access Journals, Social Science, Webometriсs, Web of Science, Ulrich’s Periodicals Directory, Index Copernicus та інших. 12 статей опубліковано у збірниках наукових праць. 185 матеріалів викладачів опубліковано у збірниках матеріалів конференцій. Cпільно з зарубіжними науковцями з партнерських інституцій за кордоном було видано 4 монографії.

2020

У 2020 р. професорсько-викладацьким складом факультету фінансово-економічної і професійної освіти було опубліковано: 26 розділи у колективних монографіях загальним обсягом 36,88 у.д.а.; 25 навчально-методичних посібника – 158,5 у.д.а.; 47 статей у фахових виданнях та журналах – 34,9 у.д.а.; 18 – статті у зарубіжних виданнях – 7,7 у.д.а.; 32 статей опубліковано у міжнародних базах даних, зокрема – Scopus та Web of Science – 16,17 у.д.а.; 49 статтю видано у збірниках наукових праць – 21,16 у.д.а.; 98 праць опубліковано у збірниках матеріалів конференцій – 25,2 у.д.а. Cпільно із зарубіжними науковцями з партнерських інституцій за кордоном було видано 9 монографій.

Викладачі активно брали участь у Міжнародних (Всеукраїнських) наукових конференціях, симпозіумах, семінарах, круглих столах (за кордоном – 5; в Україні – 139).

2021

У 2021 році професорсько-викладацьким складом факультету фінансово-економічної і професійної освіти було підготовлено 3 монографії, 4 навчально-методичні посібники, опубліковано 84 статті у фахових виданнях, з них 14 – статті у в журналах, які включені до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science (Яременко Л.М., Різник В.В., Євтушенко Н.М., Кучеренко С.Ю., Леваєва Л.Ю., Городніченко Ю.В., Ржевська Н.В., Доброскок І.І., Басюк Л.В., Тропіна В.Б., Рибакова Т.О., Калмиков О.В., Чабан Г.В.). 32 статей опубліковано у фахових наукових виданнях України категорії “Б”.

Викладачі активно приймали участь у Міжнародних (Всеукраїнських) наукових конференціях, симпозіумах, семінарах, круглих столах (за кордоном – 61; в Україні – 146).

2022

У 2022 році професорсько-викладацьким складом факультету фінансово-економічної і професійної освіти було підготовлено 2 монографії, опубліковано 72 статті у фахових виданнях, з них 7 – статті у в журналах, які включені до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science, 50 статей опубліковано у фахових наукових виданнях України категорії «Б».

Викладачі активно брали участь у Міжнародних (Всеукраїнських) наукових конференціях, симпозіумах, семінарах, круглих столах (за кордоном – 41; в Україні – 135).

2023

У 2023 році професорсько-викладацьким складом факультету фінансово-економічної і професійної освіти було підготовлено 2 колективні монографії (1 українською мовою, 1 – англійською мовою), 88 викладачів факультету опублікували наукові статті у фахових виданнях, з них 7 – статті у в журналах, які включені до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science, 70 авторів опублікували свої дослідження у фахових наукових виданнях України категорії “Б”, 11 авторів – у Міжнародних наукових виданнях, збірниках наукових праць та журналах.

Викладачі активно брали участь у Міжнародних (Всеукраїнських) наукових конференціях, симпозіумах, семінарах, круглих столах (за кордоном – 40; в Україні – 100).

Наукові видання факультету

ISSN 2306-546X; eISSN 2414-3774

Видається з 2006 року.

Проблематика: наукові статті з актуальних питань сучасної економіки, національної економіки України, економічної теорії, фінансів, бухгалтерського обліку, управління, маркетингу, розвитку підприємництва, аграрної економіки, функціонування фінансової системи і соціальної сфери, теорії і практики досліджень у галузі сучасних навчально-методичних технологій підготовки фахівців.

Наказом Міністерства освіти і науки України № 1301 від 15 жовтня 2019 р. відповідно до рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2019 року збірник наукових праць «Економічний вісник університету» внесений до Переліку наукових фахових видань України, категорія «Б».

Професійна освіта: методологія, теорія та технології (Professional education: methodology, theory and technologies)

ISSN2415-3729(print)

ISSN2415-3737(online)

Видається з 2006 року.

Збірник «Професійна освіта: методологія, теорія та технології» входить до реєстру наукових фахових видань України.

Проблематика: актуальні питання професійної освіти в Україні та світі. Розглядаються: теоретико-методологічні засади, світові тенденції, вітчизняні особливості, досвід підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців з вищою освітою за спеціальностями, спеціалізаціями;практики сучасного освітнього менеджменту та регіонального управління освітою з метою забезпечення якості неперервної професійної освіти; питання формування структури, обсягу і змісту освітньої та професійної підготовки фахівців з вищою освітою; теорії і методики вивчення дисциплін професійно-орієнтованих циклів у вищих навчальних закладах за групами спеціальностей, дидактики професійної освіти; педагогічні аспекти загальнокультурного та професійного розвитку особистості майбутнього фахівця з вищою освітою; теоретико-методичні засади розробки й використання педагогічних, інформаційно-комунікаційних, інноваційних технологій у неперервній професійній освіті.