Наукова робота кафедра обліку, оподаткування та бізнес-управління

На сьогодні кафедра обліку, оподаткування та бізнес-управління – це освітньо-науковий та інноваційний підрозділ з потужним науково-педагогічним складом, що відповідає сучасним викликам підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері управління та адміністрування, які володіють новітньою системою знань з теорії та практики обліку, аналізу, контролю та оподаткування.

Метою наукової діяльності вчених кафедри є подальший розвиток фундаментальних‚ пошукових і прикладних досліджень з важливих напрямків економічної науки.

На кафедрі обліку, оподаткування та бізнес-управління забезпечується виконання науково-дослідної ініціативної теми: «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки», реєстраційний номер (0121U110646), керівник – д.е.н., професор Мармуль Л.О. (термін реалізації – квітень 2021 – квітень 2024 рр.).

Основні результати науково-дослідної роботи викладені у наукових статтях, що опубліковані у збірниках категорії «А» та «Б», монографіях, використані в процесі підготовки та захисту кваліфікаційних робіт магістрів, написанні наукових робіт студентів, апробовані на науково-практичних конференціях, впроваджені у навчальний процес в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

Викладачі кафедри є членами редакційних колегій наукових збірників університету й інших закладів («Економічний вісник університету», «Ефективна економіка», «Інвестиції: практика та досвід», «Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу», «Агросвіт»).

Щорічно викладачі кафедри долучаються до організації та проведення традиційних міжнародних конференцій «Умови економічного зростання в країнах з ринковою економікою» та «Боголібські читання» (Мармуль Л.О., Перчук О.В., Слюсар С.Т.).

У 2023 р. викладачка кафедри Світлана Слюсар долучилася до наукового проекту молодих вчених «Управління фінансовими ресурсами в умовах структурних змін в Україні» (термін виконання січень 2023- грудень 2025 р.р.).

З метою сприяння розвитку творчих здібностей здобувачів та залучення їх до активної наукової діяльності, студенти, під керівництвом науковців кафедри приймають участь у конкурсах наукових робіт, всеукраїнських олімпіадах, міжнародних наукових студентських конференціях, де неодноразово виступають переможцями.

Апробації результатів кваліфікаційних робіт, здобувачі відображають у факультетському збірнику: «Економічний вісник університету. Збірник наукових праць студентів та магістрів», а також в інших наукових виданнях.

Вже традиційним стало проведення на факультеті фінансово-економічної та професійної освіти Всеукраїнських студентських наукових конференцій «Сучасні економічні перспективи в умовах формування суспільства сталого розвитку» (травень) та «Трансформаційні процеси соціально-економічної системи в умовах сучасних викликів» (листопад), до яких активно долучаються з цікавими доповідями здобувачі спеціальності 071 Облік і оподаткування.

Студенти активно приймають участь в інших конференціях, круглих столах та семінарах: II Міжнародна науково-практична інтернет-конференція студентів, аспірантів та молодих вчених пам’яті видатного українського вченого-економіста Сергія Ілліча Юрія «Розвиток фінансів, аудиту, бухгалтерського обліку та оподаткування: реалії часу» (м. Кам’янець-Подільський, 1 лютого 2023 р.); ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Стратегічні орієнтири сталого розвитку в Україні та світі» (м. Чернігів, 21 квітня 2023 р.); Міжнародний круглий стіл «Сучасні європейські тренди ведення обліку, подання звітності та оподаткування діяльності підприємств» 12.05.2023 р.; Всеукраїнська студентська наукова конференція «Фінансова система України в умовах економічних перетворень», 14-15 листопада 2023 року, м. Київ.; Всеукраїнська науково-практична конференція «Молодь і суспільство: сталий розвиток громад та екосистем регіонів України», 18-19 травня 2023 року, м. Переяслав; The 14th International scientific and practical conference “Modern stages of scientific research development” (December 27-30, 2022) Prague, Czech Republic та інші.

З 2023 р. на кафедрі започатковано роботу студентських наукових проблемних груп: «Обліково-аналітичне забезпечення управління персоналом організації (керівник к.е.н. Вовченко Р.С.) та Облік і оподаткування під час війни (керівник к.е.н., доцент Перчук О.В.).

Кафедра має 12 здобувачів третього (наукового) рівня вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» (керівництво здійснюють: д.е.н., проф. мармуль Л.О., к.е.н., доц. Яременко Л.М. к.е.н., доц. Перчук О.В., к.е.н., доцент Слюсар С.Т.). Всі аспіранти мають публікації, звітуються як на кафедрі, так і у відділі аспірантури та плідно працюють зі своїми науковими керівниками.

Науково-педагогічні працівники кафедри систематично підвищують рівень своєї кваліфікації шляхом проходження курсів та тренінгів, після завершення яких отримують відповідні сертифікати: «Цифрова трансформація освіти: виклики, технології, ресурси», «Актуальні проблеми освіти в умовах воєнного стану», «Цифрові інструменти для створення освітнього контенту», «Технології та інструменти дистанційної освіти», «Фундамент HR», «Прогресильне викладання: складові системи якості вищої освіти», «Uni-Biz Bridge від UGEN», «Етика професійного бухгалтера», «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах», «Цифрові трансформації в освіті, бізнесі, ІТ та культурі», «Освіта, Бізнес. Держава. Співробітництво заради добробуту», «Розвиток креативних індустрій», «Віртуальні активи. Що далі?«Є-data: можливості та ефективний контроль за публічними фінансами», «Фінансова грамотність», «Соціальне підприємництво як шлях до фінансової сталості організацій громадянського суспільства» та ін.

Викладачі кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління беруть активну участь у професійних об’єднаннях: Федерація аудиторів, бухгалтерів та фінансистів АПК України (Оксана Перчук, Світлана Слюсар, Людмила Яременко),  громадська організація «Міжнародна фундація науковців та освітян» (Оксана Перчук, Світлана Слюсар) та інших.

На основі укладених угод викладачі кафедри здійснюють наукове консультування установ та організацій. (Угода про співпрацю та наукове консультування між ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» та Дівичківською сільською радою Переяслав-Хмельницького району Київської області від 03 вересня 2018 р.; Угода про співпрацю та наукове консультування між ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» та Переяслав-Хмельницькою міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості від 11 лютого 2020 р.).