На економічному факультеті наказом ректора № 14 від 1 березня 2001 року створено кафедру обліку і аудиту. Завідувачем кафедри призначено Сука Леоніда Кіндратовича, доктора економічних наук, професора.
Особливий внесок у розвиток та формування кафедри обліку і аудиту належить наступному завідувачу кафедри, доктору економічних наук, професору Маліку Миколі Йосиповичу, який був призначений на посаду завідувача кафедри у 2002 році й очолював її до червня 2006 року.
У різні періоди кафедру очолювали:
2006-2007 р.р. – Степанов Олександр Петрович, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, головний редактор наукового журналу «Стратегія розвитку України».
2007-2009 р.р. – Калюга Євгенія Василівна, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, членкиня Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України.
2009-2013 р.р. – Плескач Валентина Леонідівна, доктор економічних наук, професор. Викладацьку діяльність успішно поєднувала з науково-дослідною роботою, зокрема, з дослідженнями у сфері моделювання, прогнозування та інформаційно-аналітичного забезпечення інноваційного розвитку системи державних фінансів.
2013-2014 р.р. – Петрук Олександр Миколайович, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.
З вересня 2014 року кафедру очолював доктор економічних наук, професор Лисецький Анатолій Степанович. Навчався в Одеському кредитно-економічному інституті у 1958-1962 р.р., де здобув вищу освіту за спеціальністю Бухгалтерський облік. Після закінчення навчання працював в народному господарстві, зокрема в 1965-1977 роках у системі птахівничої промисловості України. Без відриву від основної роботи навчався в аспірантурі Одеського сільськогосподарського інституту в 1967-1972 роках. Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук захистив 1973 року в Київському інституті народного господарства. У 1977-1995 роках – науковий співробітник Науково-дослідного інституту економіки і організації сільського господарства імені Олександра Шліхтера. 1992 року підготував і захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук. Від 1995 року — завідувач відділу проблем розвитку і розміщення сільськогосподарського виробництва Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України. Має більше 40 років науково-педагогічного стажу. Тривалий час був членом спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня докторів і кандидатів наук, керував дисертаційними дослідженнями молодих науковців.
Наказом ректора № 83 кафедру було реорганізовано в кафедру обліку, аудиту і контролінгу.
Зміни в системі вищої освіти, що були спричинені прийняттям постанови Кабінету Міністрів України №266 від 29.04.2015 р. про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти зумовили відповідні реакції і в Університеті. Так наказом ректора № 94 від 14.06.2016 року кафедру було перейменовано в кафедру обліку і оподаткування.
30 серпня 2019 року наказом ректора університету №152 кафедру обліку і оподаткування та кафедру фінансів, банківської справи та страхування було об’єднано у кафедру фінансів, обліку і оподаткування.
У різні періоди функціонування кафедри свій внесок до її розвитку зробили досвідчені як фахівці-практики, відомі науковці та педагоги, так і молоді перспективні викладачі: Борисьонок Алла Миколаївна, Гладкий Микола Павлович, Іваненко Валентина Олександрівна, Ковтун Олександр Вікторович, Козій Лілія Олександрівна, Костик Євгеній Петрович, Кучеренко Світлана Юріївна, Кучеренко Микола Анатолійович, Овсієнко Алла Володимирівна, Перебийніс Василь Іванович, Перчук Оксана Володимирівна, Подуражня Юлія Юріївна, Слюсар Світлана Тимофіївна, Чабан Галина Вікторівна, Чорна Альона Миколаївна, Шевченко Тетяна Володимирівна, Шатковська Людмила Станіславівна, Шеховцова Лідія Василівна, Яременко Людмила Михайлівна, Ярошенко Людмила В’ячеславівна.
У результаті чергової реорганізації в жовтні 2022 року кафедру розділено та перейменовано в кафедру обліку, оподаткування та бізнес-управління. Очолила кафедру Перчук Оксана Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент.
Необхідність створення даної кафедри пов’язана передусім з підвищенням у ринкових умовах ролі обліково-аналітичного забезпечення управлінської діяльності різних суб’єктів господарювання відповідно до сучасних вимог, необхідного рівня фахової підготовки спеціалістів галузі знань 07 Управління та адміністрування. Трансформація вітчизняної економіки й євроінтеграція зумовили ускладнення та одночасне підвищення суспільної ролі обліку і оподаткування, що є відносно самостійними сферами економічної науки та практики.
Розвиток кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління відбувається у відповідності до Концепції розвитку Університету Григорія Сковороди в Переяславі на 2021-2025 р.р. та Стратегії розвитку факультету фінансово-економічної і професійної освіти Університету, що відповідає не лише сучасним, але і майбутнім сподіванням тих, хто буде прагнути здобути вищу освіту.
Місія кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління – формування творчої, всебічно розвинутої особистості, справжнього професіонала для наукової та практичної роботи у сфері управління й адміністрування з метою підвищення рівня та якості життя людей і прогресивного розвитку суспільства.
Основним завданням кафедри в сучасних умовах є забезпечення ринку праці висококваліфікованими, конкурентоспроможними та мобільними фахівцями, які могли б працювати в нових соціально-економічних умовах, самостійно діяти, приймати оптимальні рішення в нестандартних ситуаціях і досконало володіти сучасними знаннями в сфері обліку, оподаткування та менеджменту.
Діяльність кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління спрямована на підготовку здобувачів вищої освіти з галузі знань 07 «Управління та адміністрування», за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» відповідно до освітньо-професійної програми «Облік і аудит» «другого (магістерського) рівня вищої освіти до освітньо-професійної програми «Облік і аудит» та третього (наукового) рівня вищої освіти за освітньо-науковою програмою «Облік і оподаткування».
Освітній процес кафедри забезпечує 2 доктори економічних наук, професори (1 на постійній основі й 1 за сумісництвом), 6 кандидатів економічних наук, з них 5 доцентів, старший викладач та викладач.
Забезпечення освітніх компонент програм кафедри здійснюється відповідно до кадрових вимог ліцензування й акредитації, що передбачають відповідність освіти та професійної кваліфікації.
Перед викладачами кафедри стоїть відповідальне завдання зробити процес навчання цікавим, доступним для розуміння та практичного застосування набутих знань. Пріоритетним є завдання послідовної інтеграції до європейської системи освіти на засадах Болонської декларації, яка визначила підходи до створення єдиного європейського освітнього простору. В зв’язку з цим поставлено задачу удосконалення навчально-методичного забезпечення дисциплін, що дозволить закріпити теоретичні знання та розвинути навики практичної роботи у галузі управління та адміністрування.
Завдяки інтеграції академічних та інноваційних методів навчання кафедра забезпечує якісну підготовку кадрів облікового й управлінського профілю. Широкий напрямок діяльності кафедри, одночасне поєднання всіх форм навчальної, практичної та наукової роботи здобувачів дають змогу забезпечити безперервність процесу творчого оволодіння студентом всього комплексу знань і вмінь, що необхідні йому для вирішення реальних задач в умовах існуючих сьогодні інформаційно-цифрових, нормативних і ресурсних обмежень економіки.
Здійснюється постійне сприяння збереженню та розвитку тісних зв’язків з місцевими підприємствами, бізнес-установами й іншими стейкхолдерами.
Викладачі кафедри успішно застосовують новітні інтерактивні технології освіти. Найбільш застосовуваними є: чат-заняття, які відбуваються синхронно, коли всі учасники мають одночасний доступ до чату (Telegram, Viber); веб-заняття, або дистанційні лекції, конференції, семінари, ділові ігри, лабораторні роботи, практикуми й інші форми начальних занять, що проводяться за допомогою засобів телекомунікацій та інших можливостей Інтернету (Moodle, Zoom, Google Meet, Skype).
За освітньою програмою «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» здобувачі вищої освіти оволодівають навиками навчання на ІТ-платформах, у хмарному середовищі та в симуляційних програмах. Заняття проводяться у формі вебінарів, нетворкінгів, тренінгів, панельних дискусій, брейнштурмів із залученням цифрових інструментів у вигляді Canva, Kahoot, Matrimax, Jamboard тощо.
Кафедра обліку, оподаткування та бізнес-управління завжди відкрита до нових пропозицій, наукових пошуків, до впровадження інноваційних технологій та академічної мобільності.