За останні роки кафедра економіки здійснювала міжнародну та проектну діяльність за такими напрямками:
1. Участь у грантових програмах та проектах.
20-24 травня 2019 р. декан факультету і доцент кафедри економіки Кучеренко С.Ю. разом з доцентом кафедри професійної освіти Різником В.В. в рамках підписаної угоди про співробітництво з Університетом Миколи Коперніка в Торуні (Польща) за проектом ERASMUS+ project 2018-1-PL-01- KA107-049012 (teaching mobility) відвідали м. Торунь, де читали лекції для студентів Університету Миколи Коперніка.
В червні 2019 р. викладачі кафедри прийняти участь в Міжнародному проекті програми ЄС Erasmus+ КА2 №586098-ЕРР-1-2017-1-UA-ЕРРKA2- CBHE–JP «Модернізація вищої педагогічної освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED», в рамках якого було проведено тренінги та семінари, спрямовані на удосконалення їх фахової підготовки, цифрової компетентності та медіа грамотності.
В жовні-грудні 2020 р. викладачі кафедри доц.. Кучеренко С.Ю. та доц.. Рибакова Т.О. прийняли участь в Міжнародному проекті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», що реалізував Університет імені Масарика (м. Брно, Чехія) за підтримки Чеської агенції розвитку за напрямами «Підтримка науковців та підвищення їхньої академічної мобільності» та «Підвищення якості вищої освіти». За підсумками проекту викладачами було проведено семінари для науково- педагогічних працівників нашого факультету.
2. Угоди про співпрацю із закладами вищої освіти зарубіжних країн.
Співпраця з міжнародними партнерами кафедри проводиться в рамках підписаних на факультеті Угод про співробітництво. Основними напрямками такої співпраці є:
- проведення спільних наукових досліджень,
- участь у наукових проектах;
- публікації статей у фахових виданнях;
- розширення грантових програм і мобільності викладачів
Факультет має 8 угод про співпрацю з європейськими закладами вищої освіти.
Співробітництво з Університетом імені Миколи Коперника в Торуні передбачає спільну участь викладачів у програмі Еразмус+ відповідно до підписаної угоди на 2014-2021 роки, 2021-2027 роки мобільність студентів та викладачів, спільну організацію наукових заходів, спільні публікації.
3. Участь у міжнародних освітянських виставках.
В квітні 2021 р. викладачі кафедри економіки доц.. Кучеренко С.Ю., доц.. Костик Є.П., доц.. Рибакова Т.О. взяли участь в роботі Міжнародної спеціалізованої онлайн виставки «Освіта та кар’єра – 2021», де було висвітлено питання створення освітнього середовища для забезпечення умов професійної орієнтації молоді.
4. Інші напрямки міжнародної та проектної діяльності кафедри економіки
Іншими вагомими напрямами активізації міжнародної та проектної діяльності кафедри економіки є наступні:
- участь представника кафедри Паламарчук О.М. в серії вебінарів, присвячених питанням використання міжнародних наукометричних платформ SciVal (Scopus) Clarivate Analytics (Web of Science) та забезпеченню академічної доброчесності.
- участь в навчаннях з міжнародної та проектної діяльності, що організується відділом міжнародних зв’язків університету
В червні 2021 р. представники кафедри доц.. Кучеренко С.Ю. та доц.. Рибакова Т.О. взяли участь в серії навчальних тренінгів: “Міжнародні проєкти: написання, аплікування, управління та звітність”, розроблених відділом міжнародних зв’язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
- участь здобувачів спеціальності “Економіка” та викладачів кафедри в міжнародних онлайн-заходах (круглі столи, освітньо-наукові школи), що організуються університетом
19-21 травня 2021 р. представники кафедри доц.. Рибакова Т.О. та доц.. Тірбах Л.В. взяли участь в роботі Онлайн-круглого столу «Opening the Cultures in the Time of COVID-19 Pandemic», що був організований Університетом Григорія Сковороди в Переяславі спільно з Гуандунським університетом нафтохімічних технологій.
- участь студентів в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт
В травні 2021 р. студент групи ЕК-21 Роман Цибуля під керівництвом старшого викладача кафедри економіки Семененко О.Г. виборов призове місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка», що проводився на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Робота була виконана і захищена англійською мовою.
- участь в організації та проведенні міжнародних конференцій, що організуються факультетом фінансово-економічної та професійної освіти
Весь колектив кафедри залучений до організації і проведення міжнародних конференцій, що організуються факультетом ФЕППО. Міжнародну науково-практичну конференцію «Умови економічного зростання в країнах з ринковою економікою» ми проводимо спільно з нашими партнерськими інституціями. Щорічно Переяслав відвідують вчені з Польщі, Болгарії, Латвії, Литви, Грузії. В рамках конференції обговорюється широке коло актуальних питань економічного зростання.
В 2021 році ми вперше провели наукову конференцію «Боголібські читання», присвячену пам’яті Тетяни Максимівни Боголіб, на міжнародному рівні. До конференції в форматі онлайн долучилися вчені з країн ЄС.
Участь викладачів кафедри в міжнародних конференціях за кордоном
Викладачі кафедри економіки також приймають активну участь в наукових конференціях, що організуються за кордоном. Так, в 2020-2021 році викладачі кафедри економіки прийняли участь в роботі 13 міжнародних конференцій за кордоном, де доповідали в онлайн-форматі перед міжнародною науковою спільнотою.
- стажування викладачів кафедри в закордонних університетах та наукових установах
На кафедрі економіки активно проводиться робота щодо підвищення кваліфікації викладачів, зокрема шляхом стажування в закордонних ВНЗ та наукових установах. Так, в 2020-2021 н.р. закордонне стажування пройшли доц.. Леваєва Л.Ю., доц.. Костик Є.П., доц.. Паламарчук О.М., доц.. Тірбах Л.В.
З 23 червня по 20 серпня 2022 року Кучеренко С.Ю. брала участь у Міжнародному освітньому проєкті «Схід-Захід» та підвищила кваліфікацію у VI Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників “Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу“ та отриманий Міжнародний сертифікат №822 від 20 серпня 2022 року (180 годин / 6 кредитів ЄCTС).
Тірбах Л.В. – учасник Міжнародної міждисциплінарної школи Дембіна, Польща «Across disciplines: How to study in an interdisciplinary framework», Adam Mickiewicz University. (19 – 25 лютого 2023 р.).
Леваєва Л.Ю. – учасник Міжнародної літньої школи «Science Communication» від Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) (11 – 17 червня 2023 р.).
Кучеренко С.Ю. – учасник проєкту академічної мобільності КА 107 на літній семестр 2022/2023 навчального року програми Erasmus+ (проєкт номер 2020-1-PL01-КА107-079390), Польща, м. Торунь (18 – 24 червня 2023 р.)
Ковтун О.А., Кучеренко С.Ю., Костик Є.П., Леваєва Л.Ю., Паламарчук О.М. – отримали сертифікати за участь в Міжнародному онлайн-курсі Тенденції педагогічної освіти (нові підходи, інтернаціоналізація та академічного письма) в рамках проекту «Зміцнення потенціалу педагогічних вищих навчальних закладів України» за підтримки Чеського університету імені Г. Масарика з 4 жовтня по 22 листопада 2023 року.
- участь у виданні міжнародного журналу.
Викладачі кафедри економіки активно залучені до видання Збірника наукових праць «Економічний вісник університету» (категорія Б), зокрема члени редколегії, відповідальний редактор та технічний секретар. Ми працюємо над іміджем видання шляхом забезпечення його індексації в провідних міжнародних наукометричних базах, серед яких DOAJ – міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, REPEC – спеціалізована міжнародна наукометрична база для економічних видань, участь в якій дозволила нашому факультету бути представленим в світовій базі економічних інституцій EDIRC. А також західноєвропейська наукометрична база ERICH+, центральноєвропейська наукова бібліотека CEEOL, база Index Coprnicus та ін.. Наразі йде підготовка до індексації видання у Скопус.