Кафедра документознавства – одна з наймолодших в університеті. Наказом по університету № 63 від 21.04.2015 р. шляхом реорганізації кафедри професійної освіти створена кафедра документознавства (функціонує з 1.09.2015 р.). Завідувачем кафедри документознавства призначено д.і.н., проф. І. О. Демуз, заступником завкафедри з наукової роботи – д.філ.н., проф. М. І. Навальну, заступником завкафедри з навчальної роботи – к.і.н., доц. О. Д. Ісайкіну (з 3.09.2018 р. ці функції виконує к.філос.н., доц. Л. А. Шимченко). З січня 2020 року призначено завідувачем кафедри к.і.н., доцента А.М. Зленко.
Підготовку фахівців з документознавства в університеті на фінансово-гуманітарному факультеті започатковано у 2012 р. згідно чинного на той час Наказу МОН України № 705 від 16.07.2010 р.
Підготовка фахівців за спеціальністю 015 «Професійна освіта (Документознавство)» галузі знань 01 «Освіта», згідно чинної на сьогоднішній день Постанови Кабінету Міністрів України № 266 від 29.04.2015 р. «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», здійснюється кафедрою документознавства за освітніми рівнями:
бакалавр (кваліфікація – педагог професійного навчання з документознавства, документознавець),
магістр (кваліфікація – викладач ЗВО з професійної освіти (документознавство), документознавець),
магістр наук (кваліфікація – магістр наук з професійної освіти (документознавство), документознавець).
Навчання в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» надає студентам унікальну можливість отримати подвійну кваліфікацію: педагога професійного навчання з документознавства / документознавця (для бакалавра), викладача закладу вищої освіти з документознавства / документознавця (для магістра).
Згідно Класифікатора професій ДК 003:2010, оновленого у 2016 р. місцями роботи випускників можуть бути: органи державної влади та місцевого самоврядування; інформаційні центри; центри зайнятості; бібліотеки; відділи/служби діловодства, документаційного забезпечення управління, секретаріати, канцелярії; інформаційно-аналітичні відділи (органів державного управління, банківських, податкових установ, органів статистики); відділи науково-технічної інформації, патентні відділи підприємств, організацій; інформаційні, рекламні фірми та агентства; архівні установи; кадрові служби; заклади вищої освіти.
У 2017 р. кафедрою документознавства отримано ліцензію на підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою спеціальності 015 «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)», набір абітурієнтів за якою розпочався у 2018 р. Випускник отримуватиме диплом бакалавра з кваліфікацією «педагог професійного навчання з видавничо-поліграфічної справи, фахівець видавничо-поліграфічної справи».
Головну мету своєї діяльності кафедра документознавства вбачає в наданні високоякісних освітніх послуг, підготовці висококваліфікованих, компетентних фахівців, що мають лідерські та високі моральні якості, є конкурентноспроможними на ринку праці та матимуть пріоритетне право працювати в різних сферах культурного й інформаційного обслуговування потреб громадян України.