Міжнародна діяльність

Важливим напрямком діяльності факультету є міжнародна співпраця з європейськими навчальними закладами, що базується на укладених договорах. Співпраця реалізується шляхом проведення спільних наукових досліджень, участі у наукових проектах, публікації статей у фахових виданнях. Програми співпраці із зарубіжними навчальними закладами передбачають також розширення грантових програм і мобільності викладачів.

Факультет має 8 угод про співпрацю з європейськими закладами вищої освіти, а саме:

1. Університет імені Миколи Коперника (Польща, м. Торунь)

Спільна участь викладачів факультету Університет Григорія Сковороди в Переяславі та факультету економіки та управління Університету імені Миколи Коперника у програмі Еразмус+ відповідно до підписаної угоди на 2021-2027 роки. Спрощення та інтенсифікація обмінів в галузі освіти і наукових досліджень, обміну студентами, міжнародних проектів. Запрошення та обмін викладачів та наукових працівників. Спільна організація конгресів, колоквіумів, семінарів, спільні публікації. Обмін публікаціями, науковою і педагогічною документацією. Розвиток спільного навчання. Загальні освітні й дослідницькі проекти, нові педагогічні продукти, допомога у створенні дослідницьких структур. Студентські обміни. Професійні стажування. Обмін викладачами. Викладання курсів лекцій студентам Університету імені Миколи Коперника та Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Проведення спільних компаративних досліджень в сфері проблеми зайнятості та функціонування ринку праці і мотиваційних системи. Включення в склад наукової ради журналу «Економічний вісник університету» доктора Аранки Ігнасяк-Шульц. Включення наукових співробітників факультету в наукову раду журналу Університету імені Миколи Коперника «Економіка і право». Безкоштовна публікація статей польською та англійською мовою у журналах та збірниках після отримання позитивних видавничих рецензій. Спільна участь в міжнародних програмах, а також розвиток співпраці між студентськими організаціями університетів.

У рамках міжнародної співпраці на базі факультету економіки і управління м. Торунь (Польща) створено Центр досліджень країн Центральної та Східної Європи за підтримки ЄС, членом якого є факультет.

2. Економічний університет у Вроцлаві (Польща, м. Вроцлав)

Професорсько-викладацьким складом університетів розробляються спільні стратегії співробітництва та розвитку академічної мобільності. Університети досліджують можливості розвитку співробітництва в наступних сферах: обмін студентами, викладачами та дослідниками; обмін науковою та навчальною інформацією, документацією та публікаціями; спільні науково-дослідні проекти; спільні навчальні програми; спільна організація семінарів, наукових зустрічей та курсів на тему, що представляє спільний інтерес; впровадження інноваційних методів навчання. Університети докладають зусиль для залучення фінансової підтримки зі сторони національних або міжнародних компаній та установ, а також інших організацій, як державних, так і приватних.

У 2019 році між університетами підписано додаткову угоду про академічний обмін спрямовану на розвиток співробітництва у сфері науки й освіти, а також на укріплення взаєморозуміння шляхом академічного обміну. В академічному обміні між університетами можуть брати участь студенти бакалаврських і магістерських програм, аспіранти та науково-педагогічні працівники.

 3. Даугавпілський університет (Латвія, м. Даугавпілс)

Обмін  інформацією, досвідом роботи, в тому числі методиками вищої школи, а також досвідом підготовки і перепідготовки висококваліфікованих спеціалістів. Проведення спільних фундаментальних і прикладних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт з урахуванням прав інтелектуальної власності у відповідності до діючого законодавства. Спільне видання монографій, підручників, навчальних посібників, наукових статей, тематичних збірників. Організація та проведення спільних конференцій, семінарів, студентських фестивалів, інноваційних виставок, тематичних симпозіумів. Розробка спільних освітніх програм, в тому числі спрямованих на підвищення кваліфікації науково-педагогічного складу, включаючи стажування. Участь у проєктах міжнародних фондів для отримання спільних грантів.

4. Університет національного та світового господарства (Болгарія, м. Софія)

Університети сприяють двосторонньому академічному та освітньому співробітництву з метою підвищення якості та ефективності викладацької та дослідницької діяльності.

Основними напрямами співпраці є: обмін академічним та неакадемічним персоналом, студентами бакалаврами та магістрами; участь у спільних дослідницьких проєктах; обмін академічною інформацією, навчальними планами та матеріалами; організація спільних конференцій; просування інших узгоджених академічних заходів.

5. Сухумський державний університет (Грузія, Сухумі)

Сприяння науково-дослідній співпраці, обміну співробітниками і студентами та іншим формам науково-освітнього співробітництва. Співробітництво передбачає спільні дослідні роботи і публікації в наукових журналах обох університетів; проведення наукових стажувань для магістрантів і докторантів; обмін викладачами, науковими співробітниками, співробітниками адміністративного складу, обмін студентами; участь у семінарах, конференціях та наукових зустрічах, використання відео конференцій; спеціальні короткотермінові академічні програми; розробка віртуальних навчальних модулів; обмін методологією, навчальними матеріалами та документами.

6. Комратський державний університет, (Молдова, м. Комрат)

Співпраця передбачає обмін з іноземними університетами вченими, дослідниками, науково-технічними працівниками, викладачами та студентами; виконання міжнародних угод про проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт на замовлення вітчизняних іноземних установ та організацій; виконання сумісних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт; участь у виконанні міжнародних грантів, науково-технічних проектів та програм; обмін з іноземними фахівцями науково-технічною інформацією, участь у спільних науково-технічних конференціях, симпозіумах, семінарах.

7. Академія освіти Університету ім. Вітаутаса Великого (Литва, м. Вільнюс)

Співпраця передбачає освітні та академічні обміни розглядаються як такі, що включають, але не обмежуються наступними видами діяльності та проектами: розробка взаємовигідних академічних програм та курсів; обмін академічним персоналом з метою викладання, підвищення кваліфікації та проведення спільних досліджень; взаємна допомога для запрошених викладачів та студентів; координація таких видів діяльності, як спільні дослідження, лекції, тренінги; обмін документацією та дослідницькими матеріалами в галузях, що становлять взаємний інтерес, за умови, що це буде доведено до відома відповідних сторін; обмін студентами для навчання та проведення досліджень; розвиток програм подвійних дипломів.

sdr

8. Клайпедський університет (Литва, м. Клайпеда)

Співпраця передбачає: обмін професорсько-викладацьким складом та науковцями з метою стажування, читання лекцій, проведення спільних навчальних та наукових заходів; проведення спільних конференцій та семінарів за узгодженою тематикою, обмін науковою літературою, надання змоги співробітникам університетів публікувати наукові статті, а також результати спільної науково-дослідницької діяльності в журналах та наукових виданнях університетів; спільна участь в міжнародних академічних програмах, виконання спільної дослідницької роботи в рамках міжнародних грантів; співробітництво в організації програм обміну студентами, аспірантами з метою навчання, стажування, виробничої практики, дослідницької роботи; обмін досвідом організації навчального процесу за спорідненими спеціальностями; розробка спільних проектів на отримання грантів національних та міжнародних програм; проведення відкритих лекцій, семінарів, симпозіумів, навчальних поїздок, консультацій та інших заходів, що проводитимуться на взаємних підставах; спільна розробка методичного та інформаційного забезпечення  навчального процесу, підготовка та видання підручників, навчальних посібників, інших методичних видань, у тому числі в електронному форматі.