Колективом кафедри фінансів здійснюються науково-дослідні напрацювання у межах ініціативних тем: «Модернізація фінансової системи України в умовах глобалізаційних змін», (0121U110166), «Управління публічними та корпоративними фінансами в нових економічних умовах», (0121U110168).
Метою наукової діяльності вчених кафедри є подальший розвиток фундаментальних‚ пошукових і прикладних досліджень з важливих напрямків економічної науки.
Науково-педагогічні працівники кафедри фінансів постійно публікуються у фахових та зарубіжних виданнях і впроваджують свої наукові здобутки в освітній діяльності здобувачів вищої освіти.
У 2022 році викладачі кафедри опублікували за тематикою кафедри 15 статтей у фахових збірниках категорії «Б» та видали 3 навчально-методичні посібники, а також опублікували 1 статтю, яка входять до міжнародних баз даних (Scopus).
Аспіранти та докторанти кафедри, спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування, мають публікації, звітуються як на кафедрі, так і у відділі аспірантури та плідно працюють зі своїми науковими керівниками.
За тематикою науково-дослідної роботи захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук: Тропіна В.Б. – спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, на тему: «Фіскальне забезпечення реалізації соціальної функції держави», дисертаційні дослідження: Малишко В.В. – спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, на тему: «Фінансова політика України у галузі загальної середньої освіти», Макарчук І.М. – спеціальність 08.00. 04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), на тему: «Організаційно-економічні чинники забезпечення платоспроможності сільськогосподарських підприємств», Грановська І.В. – спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, на тему: «Фінансове забезпечення соціальних стандартів в Україні», Кривенко Ю.В. – спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, на тему: «Фондовий ринок, як механізм забезпечення економічного розвитку країни», Калмиков О.В. – спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, на тему: «Фінансове забезпечення розвитку малого підприємництва в Україні», Бурдонос Л.І. – спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, на тему: «Фінансове забезпечення університетської науки в Україні», Виноградня В.М. – спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, на тему: «Організаційно-економічний механізм управління вищими навчальними закладами», Яременко Л.М. – спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, на тему: «Організаційно-економічні механізми державного управління вищою освітою в Україні».
Протягом 2022 року викладачі кафедри брали участь в наукових конференціях Міжнародного рівня та Всеукраїнського, а також було здійснено участь кафедри в організації Всеукраїнського науково-практичного семінару «Актуальні питання туризму, сфери гостинності, обліку, фінансів та підприємництва в умовах інтеграційних та глобалізаційних процесів», ХV Міжнародній науково-практичній конференції «Умови економічного росту в країнах з ринковою економікою» та ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Боголібські читання».
Викладачі кафедри входять до складу редакційних колегій фахових наукових збірників категорії «Б» («Економічний вісник університету», «Ефективна економіка», «Інвестиції: практика та досвід», «Економіка та держава»).
Протягом 2022 року під керівництвом викладачів було підготовлено та опубліковано 31 наукову статтю здобувачів.
На участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт від кафедри було надіслано 3 роботи.
Здобувачі кафедри – щороку переможці конкурсів наукових робіт.
Також було отримано 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір.
У 2022 р. викладачі кафедри активно проводили тренінги з безробітними в центрі зайнятості, приймали участь у конкурсі проєктів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених.
В рамках укладених договорів, колективом кафедри щороку проводиться Всеукраїнський науково-практичний семінар: «Тенденції розвитку індустрії туризму, сфери гостинності, обліку, фінансів, підприємництва та права».
Науково-педагогічним колективом кафедри опубліковано понад 300 наукових та науково-методичних публікацій.
З 2018 року стало традицією – участь у різних форумах, щодо побудови «містка» між закладами вищої освіти та роботодавцями, подолання прірви між офіційною освітою та запитами, з якими здобувачі зустрічаються на ринку праці. Дана проблема досліджується досить глибоко і всебічно.
Здобутки кафедри зумовлені, насамперед, високим професійним рівнем викладачів та дружньою атмосферою, що панує в колективі.