1 вересня 2003 року було прийнято рішення про створення кафедри фінансів, яку очолив доктор економічних наук, професор Загорський Володимир Степанович. А з 1 вересня 2008 року по 2 лютого 2015 року кафедру очолювала доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Боголіб Тетяна Максимівна.
Боголіб Т.М. народилася 1960 року на Чернігівщині в родині службовців. Закінчила середню школу після вступила до Чернігівського державного педагогічного інституту імені Тараса Шевченка на історичний факультет, який закінчила в 1984 році за спеціальністю – учитель історії. В 1988 році закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка, юридичний факультет за спеціальністю міжнародне право. Була 10 років членом райкому і членом обкому партії, три скликання депутатом Корюківської районної та Чернігівської обласної Рад.
У 1988-1991 році навчалася в аспірантурі за спеціальністю 08.00.05. – Економіка, планування і управління народним господарством, в 1991 році захистила кандидатську дисертацію – кандидат економічних наук, з 1992 року доцент. У 1991 році нагороджена значком «Отличник образования СССР», в 1992 року значком «Відмінник освіти України». З грудня 1992 року працює у системі вищої школи на посаді старшого викладача, доцента, завідувача кафедрою, декана економічного факультету.
У вересні 1997 року присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України». В 2006 році закінчила докторантуру Науково-дослідного інституту при Міністерстві фінансів України. У січні 2007 року захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит, «Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки України», доктор економічних наук, з жовтня 2007 року професор кафедри фінансів. У травні 2008 року обрана Академіком академії економічних наук України, відділення фінансів. Провідний фахівець та автор багатьох наукових праць в галузі фінансування та економіки освіти.
З лютого 2015 року кафедру фінансів, банківської справи та страхування очолювала доктор економічних наук, професор Волосович Світлана Василівна, яка велику увагу приділяла особливостям функціонування міжнародних фінансів та фінансового стану населення в Україні, правового регулювання фінансової системи, страхування фінансових ризиків.
У вересні 2016 року завідувачем кафедри призначили доктора економічних наук, професора Тропіну Валентину Борисівну, яка народилася 18 червня у місті Буринь Сумської області. Після восьмого класу Чернігівської середньої школи № 11 у 1969 році вступила до Київського радіомеханічного технікуму, після завершення навчання у якому з 1973 по 1976 роки працювала на Чернігівському радіоприладному заводі майстром виробничої ділянки.
У 1976 році вступила на економічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, який з відзнакою закінчила у 1982 році за спеціальністю «Політична економія» і отримала кваліфікацію економіст, викладач політичної економії. У 1984 році вступила до аспірантури економічного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка і в 1988 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.01 – політична економія. Тема дисертаційної роботи: «Реалізація закону неухильного зростання продуктивності суспільної праці в умовах інтенсифікації виробництва».
Після захисту дисертації до 1996 року працювала викладачем у Сумському державному університеті, потім – головним державним податковим інспектором у Державній податковій інспекції м. Суми, з 1998 року по 2000 рік – начальником наукового відділу, потім викладачем кафедри податкового менеджменту Академії державної податкової служби України, до 2004 року – доцент кафедри економічної теорії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З 2004 року по 2007 рік – докторант Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України. у 2009 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. Тема дисертації: «Фіскальне забезпечення реалізації соціальної функції держави». Після захисту працювала на посаді доцента кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувача кафедри економічної теорії Чернігівського державного інститут економіки і управління, професора кафедри фінансів Київського торговельно-економічного університету.
З 2019 року у випускову кафедру фінансів, обліку і оподаткування очолював Лисецький Анатолій Степанович, доктор економічних наук, професор. Закінчив Одеський кредитно-економічний інститут (1958-1962). Має більше 40 років науково-педагогічного стажу, є автором численних наукових праць присвячених питанням прогнозування та аналізу продовольчої безпеки країни.
У зв’язку з реорганізацією, від 01 жовтня 2022 року кафедру фінансів очолила Малишко Віталіна Валеріївна, кандидат економічних наук, доцент.
У 2012 році успішно та достроково захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.08 – фінанси, грошовий обіг та кредит на тему: «Фінансова політика України у галузі загальної середньої освіти», науковий керівник – д.е.н., професор Боголіб Т.М.
З вересня 2018 року по вересень 2019 року працювала на посаді заступника декана фінансово-гуманітарного факультету з навчальної роботи.
З вересня 2019 року по вересень 2021 року – заступник завідувача кафедри фінансів, обліку і оподаткування з наукової роботи, а з вересня 2021 року – з виробничої діяльності по спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування.
Необхідність функціонування даної кафедри пов’язано передовсім з підвищенням в ринкових умовах ролі фінансової діяльності в організації виробничого процесу і потребою забезпечення, відповідно до сучасних вимог, необхідного рівня фахової підготовки спеціалістів. Трансформація вітчизняної економіки, євроінтеграція зумовили ускладнення та одночасне підвищення суспільної ролі фінансів, які стають відносно самостійною сферою економічної науки та практики. У зв’язку з цим зростає роль та значення кафедри у підготовці майбутніх спеціалістів, які повинні не тільки проводити комплексний аналіз виробничо-фінансової діяльності, розробляти бізнес-плани, здійснювати маркетингові дослідження, але й в достатній мірі оволодіти мистецтвом фінансового менеджменту, ґрунтовними знаннями банківської справи, страхування та фондового ринку.