Весна – пора надбання практичних навичок та вмінь на факультеті фінансово-економічної і професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Це означає, що більшість студентів II та III курсів денної та заочної форм навчання відправляються на практику. Кожна з цих подій є подвійною радістю студентства: по-перше, кожна з практик триває понад місяць, з відривом від навчання, а по-друге, нарешті можна долучитися до реалій та перепитій економічної діяльності бізнесу.
Кожен з нас в сучасному світі має уявлення про виробничі, організаційні та інші процеси діяльності підприємств, структур, бізнесу. Але це далеко від реального розуміння їх складності, непередбачуваності та мінливості.
Тому весняна практика студентства факультету фінансово-економічної і професійної освіти УГСП поділяється на навчальну – (II курс) та виробничу (III курс). Враховуючи, що основна база практик – це підприємства та установи Переяслава, обидві практики пов’язані завданнями, які вдосконалюють навички з економічного аналізу, організації виробництва майбутніх фахівців напряму «Економіка».
Підприємства Переяславщини, що складають базу практик є постійними партнерами ФФЕПО та кафедри економіки – це Товариство з обмеженою відповідальністю «Переяслав-Молпродукт»; Товариство з обмеженою відповідальністю «завод металовиробів «Вертикаль»; Дівичківської сільська рада (відділ фінансів, бухгалтерського обліку та звітності); Виконавчий комітет Переяславської міської ради (відділ фінансів, бухгалтерського обліку та звітності); Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Саланг-агро». Ці підприємства вже протягом багатьох років приймають наших здобувачів для вивчення особливостей економічної діяльності виробничих підприємств та установ.
Серед партнерів з’явилися і нові підприємства, зокрема Товариство з обмеженою відповідальністю «Українські національні комунікації», Товариство з обмеженою відповідальністю «МКТ-Комюнікейшн», Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрімастер».
Навчальна практика II курсу розпочалася з 24 березня 2025 року з настановчої конференції за участі керівників практики та методистів, після чого студенти, згідно розподілу, відвідали підприємства й ознайомилися з їх керівництвом та провідними спеціалістами, що будуть їх кураторами під час навчання.
Мета навчальної практики не тільки ознайомлення з фінансово-господарською діяльністю підприємств та вивчення особливостей організації виробництва та управління підрозділами підприємств, але й виконання конкретного економічного дослідження (завдання), що відповідає усім вимогам наукової студентської роботи.
«Спеціалісти кафедри, керівники практики від підприємств активно допомагають студентам не тільки адаптувати набути знання до викликів бізнесу, оптимального управління структурами, правового забезпечення фінансово-економічної діяльності суб’єктів господарювання але й сприяють підвищенню комунікаційних, соціальних навичок майбутніх фахівців», – розповідають на кафедрі економіки.
Виробнича практика третього курсу розпочалася з початком другого семестру і стала продовженням досліджень навчальної практики. Набути знання студентів в процесі підготовки бакалаврів з напряму «Економіка» за три роки достатньо для закріплення та поглиблення знань, формування компетентностей зі спеціальності для виконання навчально-дослідних завдань.
Наприкінці квітня відбудеться захист студентських робіт третього курсу, а на початку травня – другого курсу. Кожен звіт пройде перевірку на плагіат, тому матеріали можна використовувати для написання статей та тез для наукових конференцій. Це підвищує рейтинг студента при оцінюванні з дисциплін професійного циклу навчання.
Виробнича та навчальна практика – це можливість для студентів переконатися у правильності обраної спеціальності, перевірити свої знання та підготуватися до майбутньої професійної діяльності. Якісна організація практики сприяє розвитку практичних навичок, розумінню специфіки роботи в економічній сфері та здобуттю цінного досвіду.
Пресцентр кафедри економіки