27 лютого 2025 року доктор економічних наук, професор кафедри фінансів факультету фінансово-економічної і професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі Валентина Тропіна долучилася до засідання Консультативно-наукової ради Рахункової палати України.
За повідомленням сайту відомства, говорили про поточний рівень імплементації міжнародних стандартів INTOSAI в діяльність Рахункової палати, можливості щодо впровадження цих стандартів у освітній процес, правові аспекти застосування понятійно-категоріального апарату фінансової системи в Україні та інші питання.
Участь у засіданні взяли, зокрема, Голова Рахункової палати Ольга Піщанська та фахівці інституції, віцепрезидент Національної академії наук України та голова Консультативно-наукової ради Рахункової палати Олег Рафальський, член-кореспондент НАН України та заступник голови Консультативно-наукової ради Рахункової палати Ігор Лютий, інші члени Консультативно-наукової ради, представники наукової спільноти, закладів освіти та міжнародних партнерів.
У вступному слові Ольга Піщанська зауважила, що відновлення у минулому році активної роботи Консультативно-наукової ради Рахункової палати в оновленому складі було одним з найбільш важливих рішень та є особливо цінним у подальшому процесі реформування інституції за підтримки науковців та фахівців у сфері аудиту.
«Гармонізація роботи Рахункової палати з міжнародними стандартами є важливим напрямком, яким опікується Консультативно-наукова рада. Тому у співпраці з науковцями і міжнародними експертами ми розпочали масштабну роботу з перекладу та оприлюднення для широкого загалу принципів, стандартів і керівництв, що входять до Системи професійних документів INTOSAI (IFPP). У процесі цієї співпраці ми отримали від наукових установ 28 наукових висновків і рекомендацій, які були враховані в офіційних перекладах та наразі уже застосовуються в аудиторській діяльності», – зазначила у ході зустрічі Голова Рахункової палати.
На думку В Тропіної – членкині методологічної групи при Консультативно-науковій раді Рахункової палати, для науково-педагогічної спільноти важливим є те, що під час засідання активно обговорювалося питання впровадження міжнародних стандартів аудиту у навчальний процес закладів, що готують майбутніх аудиторів. Представники університетів поділилися думками з цього питання, зокрема, такими викликами, як необхідність оновлення навчальних програм та важливість централізації цього процесу. Учасники засідання відзначили, що запровадження міжнародних стандартів аудиту у навчальний процес в Україні назріло давно. А для Рахункової палати воно набуло актуальності, оскільки через розширення повноважень інституція потребуватиме посилення кадрового складу.
Нагадаємо, Рахункова палата поновила роботу Консультативно-наукової ради рішенням від 2 липня 2024 року. Було затверджено склад Ради на наступні 5 років, обрано Голову. До складу Ради увійшли 19 фахівців у галузі права, соціології, економіки, фінансів, аудиту, фіскальної та бюджетної політики, державного фінансового контролю. Перше засідання Консультативно-наукової ради в оновленому складі відбулося 26 вересня минулого року, до нього долучилася й Валентина Борисівна.
Пресцентр кафедри фінансів