Викладачі Наталія Євтушенко та Оксана Перчук долучилися до участі в роботі Міжнародної зимової школи Жана Моне «Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація – 2025» організованої в рамках програм ЄС в Erasmus+

Факультет фінансово-економічної і професійної освіти > Новини факультету > Викладачі Наталія Євтушенко та Оксана Перчук долучилися до участі в роботі Міжнародної зимової школи Жана Моне «Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація – 2025» організованої в рамках програм ЄС в Erasmus+

З 15 по 17 січня 2025 року на базі Національного університету харчових технологій (м. Київ) проходила Міжнародна зимова школа Жана Моне «Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація – 2025». Захід, який було організовано в рамках програм Європейського Союзу Erasmus+, об’єднав фахівців у сфері управління академічними проєктами яка є сферою інтересів представників факультету фінансово-економічної і професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

На заході були присутні завідувачка кафедри фінансів, кандидат економічних наук, доцент Наталія Євтушенко та завідувачка кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління, кандидат економічних наук, старший викладач Оксана Перчук. Вони долучилися до обговорення актуальних питань менеджменту академічних проєктів, а також взяли активну участь у тематичних секціях заходу.

Серед запрошених спікерів заходу був проєктний менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік. Він поділився рекомендаціями щодо написання грантових заявок. Координатори та учасники попередніх проєктів Жана Моне представили власний досвід реалізації міжнародних ініціатив.

Під час першої сесії «Менеджмент академічних проєктів», яку модерував координатор проєктів Жана Моне ProEU та EcoEurope Ігор Якименко, учасники мали змогу дізнатися про особливості управління біотехнологічними проєктами в європейському контексті.  Серед основних виступів даної секції :

  • Ігор Якименко – презентував основні напрями участі в програмі Erasmus+;
  • Анатолій Гирич – поділився досвідом управління біотехнологічними проєктами в компанії Nomad Bioscience (Німеччина);
  • Ольга Горбовцова – розповіла про важливість міжкультурної взаємодії для ефективного менеджменту міжнародних проєктів;
  • Ірина Воловик – представила можливості академічної мобільності для студентів та викладачів за підтримки програми Erasmus+.

Друга секція «Ефективна комунікація для менеджменту проєктів» була присвячена особливостям комунікації в управлінні освітніми ініціативами. Ключові виступи другого дня діяльності Школи :

  • Наталія Гречірчак – презентувала методи ефективного управління проєктами в академічній сфері;
  • Олександр Якименко – поділився дослідженнями щодо впливу стилів комунікації на досягнення цілей проєктів;
  • Євгеній Шаповалов – представив програмні методи ефективного менеджменту проєктів на прикладі державних ініціатив.

Завершальний день Школи був присвячений темі «Європейські студії: напрям Жана Моне». Формат заходу включав панельну дискусію, під час якої учасники мали змогу обговорити питання підготовки та реалізації проєктів Жана Моне.

Повідомляється, що дискусія сприяла обміну досвідом між учасниками, що допомогло краще зрозуміти особливості європейських освітніх програм та потенційні можливості для розвитку міжнародного співробітництва. Також учасники мали можливість обговорити ймовірні труднощі у менеджменті академічних проєктів, обмінятися досвідом щодо їх успішної реалізації, отримати практичний досвід з налагодження ефективної комунікації, обговорити стратегії подолання комунікаційних бар’єрів у міжнародних проєктах та отримати корисні рекомендації від експертів.

«Участь у Міжнародній Зимовій Школі Жана Моне дозволила нам не лише отримати нові знання та методики у сфері менеджменту академічних проєктів, а й налагодити корисні професійні контакти для подальшої співпраці. Захід сприяв поглибленню експертизи в міжнародному освітньому середовищі та надав нові ідеї для впровадження у навчальний процес», – коментують  Наталія Євтушенко та Оксана Перчук.

Міжнародна зимова школа Жана Моне «Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація – 2025» стала важливою платформою для обговорення актуальних викликів у сфері освітнього менеджменту. Участь у такому заході підтверджує прагнення викладачів до професійного розвитку та підвищення якості освітніх послуг відповідно до європейських стандартів.

Пресцентр факультету фінансово-економічної і професійної освіти