Напередодні першого ознайомлення з можливостями викладання і навчання на віртуальних симуляторах у 3D-просторі, організованого Міністерством освіти і науки України на платформі «Labster», ще 1 грудня доцент кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління Тетяна Кузнєцова взяла участь у Всеукраїнській онлайн-конференції від Genesis «Інтерактивне навчання. Результати наймасштабнішої співпраці ІТ-бізнесу та освіти 2022». До заходу долучилися представники з понад 250 ЗВО України.
Напередодні Тетяна Вікторівна сама пройшла симуляційне навчання на ІТ-платформі Genesis, успішно склала іспит і отримала право адміністрування платформи з метою запровадження інтерактивного симуляційного навчання в УГСП.
Під час конференції учасники ознайомилися з: лекціями від представників Genesis про особливості співпраці IT-бізнесу та освіти, можливості для покращення навчального процесу та залучення студентів; досвідом викладачів із запуску всеукраїнського інтерактивного курсу-стажування про створення та розвиток IT-продуктів; світовим кафе серед викладачів про особливості роботи з онлайн-курсами та імплементацію досвіду бізнесу в навчальні дисципліни.
У заході взяв участь перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, який виступив з доповіддю «Розвиток освіти під час війни: виклики та можливості для студентів і викладачів. Співпраця з IT бізнесом».
Член Product IT Foundation for Education, комерційний директор Unicheck Україна Андрій Сідляренко розповів про результати імплементації всеукраїнського курсу «Створення та розвиток IT-продуктів» у заклади освіти.
У свою чергу, Head of Education в IT-компанії Genesis, співзасновник Product IT Foundation for Education Олексій Ніщик проаналізував перспективи розвитку IT бізнесу у співпраці із закладами вищої освіти, а заступниця Міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан охарактеризувала інтеграцію всеукраїнського курсу в ЗВО й подальші плани Міністерства щодо розвитку IT-галузі.
Ретроспективи запуску всеукраїнського курсу «Створення та розвиток IT продуктів визначив голова Product IT Foundation for Education, методолог бізнес-навчання, тренер Fortune 500 компаній Ілля Бачурін.
Chief Operations Officer (СОО) IT-компанії Genesis Артем Копанєв проаналізував тему «Можливості розвитку продуктового IT завдяки запуску всеукраїнського курсу. Переваги для IT-компаній».
«Сучасний стан диджиталізації освіти в Україні: досвід засновника освітньої студії EdEra» охарактеризував CEO та Co-Founder студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов. А от темою Founder та CEO YEP Startup Incubator Андрія Заікіна була «Синергія бізнесу та освіти: розвиток екосистеми підприємницьких навичок для студентів».
Колеги-науковці, які вже впровадили свої цифрові компетентності на практиці – у навчанні студентів, – поділилися своїм досвідом. Серед них:
– доцент кафедри інформаційних технологій Львівського національного університету природокористування Алла Желєзняк: «Впровадження курсу, як повноцінної дисципліни. Порівняння з іншими форматами. Кейс акредитації студентів»;
– заступник декана факультету менеджменту та маркетингу, професор кафедри менеджменту підприємств Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського Алла Дунська: «Досвід інтеграції курсу «Створення та розвиток ІТ-продуктів» у процес підготовки майбутніх менеджерів»;
– старший викладач кафедри соціоекономіки та управління персоналом Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Оксана Чуб: «Досвід впровадження курсу у вибіркову дисципліну. Переваги для нетехнічних спеціальностей»;
– професор кафедри управління проектами Київського національного університету будівництва і архітектури Олена Веренич: «Досвід впровадження курсу як практики для магістрів»;
– завідувач кафедри підприємництва та економіки підприємства Університету митної справи та фінансів Костянтин Жадько: «Досвід використання матеріалів курсу в різних дисциплінах. Інтеграція з Google Classroom»;
– кандидат технічних наук, доцент, декан факультету Мехатроніки і комп’ютерних технологій Київського національного університету технологій та дизайну Володимир Павленко: «Досвід студентів курсу. Перпективи курсу в освітніх програмах»;
– кандидат технічних наук, доцент кафедри Програмної інженерії, науковий керівник Центру технологій дистанційного навчання Харківського національного університету радіоелектроніки Віктор Каук: «Як підвищити мотивацію студентів, ефективність викладання та якість навчання за допомогою курсу IT-компанії Genesis «Створення та розвиток ІТ-продукту».
Виходячи зі всього вищеперерахованого, Тетяна Кузнєцова, маючи сертифіковані знання та вміння, цілком готова ділитися досвідом й впроваджувати цифрові технології в навчанні сковородинівців. Діджиталізації вищої освіти в УГСП бути!
Прес-центр кафедри обліку, оподаткування та бізнес-управління