Факультет фінансово-економічної і професійної освіти > Новини кафедри професійної освіти > Кафедра професійної освіти підсумувала Всеукраїнський тиждень професійної освіти до якого долучилася

22-26 листопада 2021 року Міністерством освіти і науки спільно з роботодавцями, міжнародними партнерами та регіональними представниками організовано Всеукраїнський тиждень професійної освіти. Кафедрою професійної освіти факультету фінансово-економічної і професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі було створено освітній івент-маршрут заходів міжнародного на національного рівня, ініційовано й проведено низку заходів методичного, інформативного, науково-методичного спрямування.

Серед інших, протягом плину тижня відбувалася низка партнерських заходів від Інституту професійної освіти НАПН України, Міжнародної організації праці, Федерації роботодавців України, Німецько-Української промислово-торговельної палати та інших. На регіональному рівні вебінари, майстер-класи, екскурсії та лекції були організовані закладами професійної освіти. Серію подій підготували й регіональні відділення Державних центрів зайнятості.

Кафедра професійної освіти провела цікаві та змістовні заходи спільно з Переяславською районною філією КОЦЗ. Вони стосувалися працевлаштування випускників, професійної орієнтації та професійного самовизначення в сучасних умовах (Л. Красова, І. Доброскок, М. Калашник),  закладами професійної освіти Київщини, де розглянуто аспекти роботи викладачів зі здобувачами спеціальності 015 «Професійна освіта» з популяризації норм і принципів академічної доброчесності (доповідачі В. Динько, Л. Севрук ДПТНЗ «Бориспільський професійний ліцей»; І. Слюсар, Т. Назарова, ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО»; А. Дереча, навчально-науковий центр забезпечення якості освіти УГСП); онлайн-батл випускників ДНЗ «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» за професією  «Перукар-Модельєр»,  учасниками якого стали Словянський ЦПТО, Краматорський ЦПТО, Дружківський ЦПТО, Костянтинівський ЦПТО, Добропільський  ЦЗ, користувачі сторінок соціальних мереж.

Також упродовж тижня викладачі університету, здобувачі освітніх програм «Професійна освіта (Сфера обслуговування)», «Професійна освіта (Товарознавство) мали можливість відвідати відкриті заходи партнерських закладів освіти Одеси, Херсону, Камянця-Подільського, Рівного, Полтави. У їх ході вони ознайомилися із перевагами професійного навчання за сприяння служби зайнятості, охопивши професії, за якими здійснюється навчання. Учасники висловили  свої побажання, пропозиції, а комунікація викристалізувалася у студентський проєкт спільної дії профорієнтаційного марафону.

У п’ятницю, 26 листопада 2021 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі  було проведено стратегічну сесію – виставку кафедри професійної освіти «Інструменти стратегічного управління у формуванні культури якості сучасного університету», де науково-педагогічні працівники кафедри, партнери, здобувачі університету разом із ректором університету Віталієм Коцуром, проректором з навчально-методичної роботи Вячеславом Різником, проректором з наукової роботи та інноваційної діяльності Василем Дударем,  керівниками структурних підрозділів Світланою Кучеренко, Оленою Усик, Анатолієм Брехунцем, Юрієм Козубенком та Жанною Білько обговорили проблеми, визначили перспективи  розвитку освітніх програм підготовки викладачів професійної освіти зі спеціальності «015. Професійна освіта».

Поза тим на базі академічного Центру інноваційного навчання та трансферу технологій у цей день відбувся науково-методичний семінар під назвою «Розробка і впровадження міждисциплінарних освітніх програм як шлях підвищення конкурентоздатності здобувачів професійної освіти» де було обговорено тригери освітніх трендів у забезпеченні міждисциплінарних підходів, питання міждисциплінарності освітніх програм як запоруки конкурентоздатності випускників, визначено базові характеристики для розробки і забезпечення міждисциплінарних освітніх програм, визначено унікальні особливості і переваги освітніх програм з професійної освіти в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

«Нині професійна освіта перебуває у стані реформування та перезавантаження, а відтак міждисциплінарність освітніх програм є засобом для формування конкурентоздатності випускників в умовах трансформації галузей економіки. Сьогодні освітня спільнота має формувати професійний потенціал майбутніх фахівців шляхом міждисциплінарності професійної підготовки бакалаврів професійної освіти. Наразі переосмислюються основні поняття та тенденції розвитку й програм, систематично підвищується рівень професійних компетентностей і разом з тим планується трансфер передових закордонних практик щодо створення і реалізації міждисциплінарних освітніх програм» – зазначила завідувачка кафедри професійної освіти Ірина Доброскок.

Зазначимо, що науково-педагогічні працівники-члени кафедри професійної освіти мають досвід створення і реалізації означених вище питань, підтвердженням чого можуть слугувати досягненням гарантів освітніх програм «Професійна освіта (Сфера обслуговування)» та «Професійна освіта (Товарознавство)» Любові Басюк та Наталії Ржевської.

Пресцентр кафедри професійної освіти