11-12 квітня 2019 року делегація викладачів фінансово-гуманітарного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» у складі: кандидата економічних наук, доцента, заступника завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталії Євтушенко та кандидата педагогічних наук, доцента кафедри професійної освіти, заступника декана фінансово-гуманітарного факультету з наукової роботи Вячеслава Різника взяла участь в роботі конференції «Академічна доброчесність: практичний вимір», що проходила на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія».
У роботі конференції, в якості експертів, взяли участь голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрій Мелешевич, заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, старша керуюча закордонними представництвами та програмами Американських Рад з міжнародної освіти (США) Енн Доморад, GEO Антиплагіатної компанії Unicheck Сергій Ткаченко та багато інших цікавих спікерів.
Під час панельних дискусій спікери звернули увагу на питання академічної цілісності, внутрішньої культури закладів вищої освіти, унікальну роль і місію університетів у суспільстві. Крім того, учасники секцій обговорювали компетентності та можливості підвищення кваліфікації стосовно окресленої тематики, обмінювалися досвідом формування культури академічної доброчесності.
Не секрет, що у сучасну епоху проблема забезпечення академічної доброчесності набуває стратегічного значення. З цієї позиції зростає актуальність визначення сучасних процесів, які відбуваються у сфері взаємодії учасників академічної спільноти, адже від правильно побудованої наукової комунікації та інструментів залежить ефективність наукової діяльності загалом.
Відтак, викладачі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» щиро вдячні організаторам за бездоганно організований захід, під час якого учасники отримали можливість підсумувати здобутки освітньої системи України, узагальнити успішні практики в питаннях академічної доброчесності та якості освіти, а також проаналізувати, які зміни варто здійснити для побудови якісно нової системи освіти України.
Прес-служба фінансово-гуманітарного факультету